Ознака: Фетула Гулен

Вести

НИ КАЖАА ДЕКА СЕ РАБОТИ ЗА ВОЕНА ВЕЖБА: Ова се првите изјави од уапсените пучисти!

Притворените Турски војници кои се обвинети за учество во воениот удар, биле излажани дека се работи за воена вежба од надредените, пренесуваа локалните медиумиВо петокот во Турција помала група од […]

Вести

ТОЈ Е ЛИДЕРОТ НА ВОЕНИОТ УДАР: Екс-офицер во Турската армија, поврзан со имамот од САД Фетула Гулен!

Полковникот Мухарем Косе, екс-офицер во Турската армија е именуван од страна на државната новинска агенција Анадолу како лидер на обидот за воен удар против претседателот Реџеп Таип ЕрдоганКрвавиот воен удар […]