Ознака: Фејсбук

Технологија

Фејсбук со голем пропуст!

Фејсбук веќе со години наназад од своите корисници при регистрација го бара бројот од мобилниот телефон, првенствено со цел да се интервенира при евентуално заборавање на лозинката, при што централата […]

Вести

Кристијан Јандриоски приведен на распит затоа што ја критикувал власта на Фејсбук

Кристијан Јандриоски приведен на распит затоа што ја критикувал власта на Фејсбук.Јандриоски во својот последен Фејсбук статус објавен вчера вели: Јандриоски во својот последен Фејсбук статус објавен вчера вели:

Технологија

„Марк Цукерберг е најголемиот диктатор на денешницата“

Се повеќе луѓе сметаат дека чудовиштето наречено Фејсбук ја одзеде контралата и презеде контрола над нашите виртуелни животи. Такво е мислењето на основачот на легендарниот сајт Pirate Bay, Петер Сунде.Без […]

Технологија

Вашите статуси повеќе нема да бидат исти на „Фејсбук“

Популарната социјална мрежа со најновата промена се обидува да ги поттикне корисниците во статусите да користат само текст. Тестирањето на оваа нова опција веќе започна, а на корисниците ќе им […]

Технологија

Нова опција на Фејсбук – “самоуништувачки” статуси

Фејсбук тестира нова опција која на корисниците ќе им овозможи статуси кои сами ќе се бришат по одредено време.Популарната социјална мрежа со овој потег сака да ги поттикне корисниците да […]

Љубов и секс

Побрзо би отвориле “Фејсбук” отколку да имаат утрински секс

Денешните мажи повеќе сакаат да се пробудат отворајќи Фејсбук и Твитер отколку со секс, покажала новата анкета која била спроведена меѓу 2.000 европејци. Дамите пак сакаат да го започнат денот […]

Технологија

Промена на Фејсбук – кога ќе се логирате ќе нема лозинка

Ликот на корисникот во последно време добива големо внимание.Фејсбук вложува и во овој сегмент на ИТ технологијата, па според наводите на TheNextWeba,  компанијата ќе ја користи опцијата препознавање на ликот, […]

Вести

Фејсбук отстрани десетици илјади лажни профили пред изборите во Германија

Социјалната мрежа Фејсбук, неколку недели пред парламентарните избори во Германија, кои ќе се одржаа на 24 септември, отстрани десетици илјади лажни профили регистрирани во Федералната Република, изјави портпаролот на Фејсбук, […]

Живот

Сека Алексиќ објави емотивен статус на фејсбук!

Пејачката Сека Алексиќ, пред точно една година, на денешен ден на свет го донесе својот син Јавов.Тој денеска ќе аполни една година, а популарната пејачка на свокот профил објави емотивна […]

Технологија

Нема да ви се допадне новата опција која ја воведе Фејсбук

Фејсбук воведува новина која никој не ја бараше и апсолутно на сите ќе им оди на нерви. На профилот ќе ви пишува доколку сте во моментот активни. Слична опција имаше некогаш […]

Технологија

Фејсбук има нова опција која нема да престанете да ја користите

Повеќето луѓе додека се на компјутер, социјалната мрежа Фејсбук главно ја користат со помош на глушецот. Но, оваа друштвена мрежа воведе можност да се користи и со помош на тастатурата.Погледнете […]

Технологија

Фејсбук има нова опција која сигурно ќе ви се допадне

Повеќето луѓе додека се на компјутер социјалната мрежа Фејсбук главно ја користат со помош на глушецот. Но, оваа друштвена мрежа воведе можност да се користи и со помош на тастатурата.Погледнете […]