Ознака: Фејсбук

Македонија

Героски: Ме интересира мислењето на Пендаровски за изјавата на Заев

Новинарот Бранко Героски на Фејсбук напиша дека го интересира мислењето на претседателот Стево Пендаровски за изјавата на премиерот Зоран Заев, по што следеа лавина реакции. – Ме интересира мислењето на […]

Македонија

Грчева: Ќе ме утепаа што не гласав за Ката Прасиќи, а сега им е “ин“ да плукаат по неа

Солза Грчева, поранешна пратеничка и актуелна претседателка на Глас за Македонија потсети на нападите кои ги добиваше затоа што се спротистави Катица Јанева да биде претседател на Специјалното јавно обвинителство. […]

Македонија

Дурловски: Во сапуницата “Рекет“ ме возбудува што “Ла Верита“ не не нарекува Северна

Италијанскиот весник го користи вистинското име на мојата татковина, напиша оперскиот пејач Игор Дурловски за случајот “Рекет“ и објавените снимки. – Во целава саупница најмногу ме возбудува фактот што италијанскиот […]

Македонија

Заев преку Фејсбук: мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил

Премиерот Зоран Заев преку Фејсбук порача: – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, напиша Заев на својот Фејсбук профил по објавувањето […]

Македонија

Ванковска: Снимка протече и од Заев кога бараше поткуп, па после не се важеа

“Ај малку смањите доживљај! Снимка протече и од Заев кога го уценуваше Грујо и кога бараше поткуп, па после не се важеа зошто процуриле“, напиша на Фејсбук професорката Билјана Ванковска.

Македонија

Сабина Факиќ: Селективната правда пуштена на најјако

Еве како на својот Фејсбук профил Сабина Факиќ ја оценува состојбата во државата: -Кое перење мозоци на празников, а состојбата во државата очајна. Селективната правда пуштена на најјако, криминалците уживаат […]

Македонија

Ванковска: Постојат соодветни „лекови“ познати од нормални држави

На прес-конференцијата на специјалната јавна обвинителка во оставка,  Катица Јанева со статус на Фејсбук се огласи и професорката Билјана Ванковска. „Не, не, ви велам: вакво џанк сценарио со пресврти од […]

Македонија

Повторно побрз: Груевски си поднесе оставка од пратеничката функција

Никола Груевски, поранешен премиер и пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски си поднесе оставка од пратеничката функција, а ја соопшти на својот Фејсбук профил. – Oдлучив да се повлечам од […]

Македонија

Беља до Заев: Ако за една недела ви умрат 6 новороденчиња, дефинитивно имате проблем со човечноста

Ваљон Беља, разрешениот економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство преку Фејсбук повторно му се обрати на премиерот Заев. – Ако за една недела ви умираат 6 (шест) новородени […]

Македонија

Не му замерувајте на Иванов што не го искористи неговото право да не помилува

Еден ден пред истекувањето на мандатот на претседателот во заминување Ѓорге Иванов, кој не ја искористи можноста да ги помилува осудентите за настаните од 27 април, се огласи Јане Ченто. […]

Вести

Фејсбук обвинет за дискриминација на купувачите на недвижности

Американското Министерство за домување и урбано планирање ја даде на суд социјалната мрежа Фејсбук, поради „ширење, дозволување и предизвикување“ незаконска дискриминација на потенцијалните купувачи на недвижности, објави „Вашингтон Пост“. Министерството […]