Ознака: Фејсбук

Технологија

Нова опција на Фејсбук – “самоуништувачки” статуси

Фејсбук тестира нова опција која на корисниците ќе им овозможи статуси кои сами ќе се бришат по одредено време.Популарната социјална мрежа со овој потег сака да ги поттикне корисниците да […]

Љубов и секс

Побрзо би отвориле “Фејсбук” отколку да имаат утрински секс

Денешните мажи повеќе сакаат да се пробудат отворајќи Фејсбук и Твитер отколку со секс, покажала новата анкета која била спроведена меѓу 2.000 европејци. Дамите пак сакаат да го започнат денот […]

Технологија

Промена на Фејсбук – кога ќе се логирате ќе нема лозинка

Ликот на корисникот во последно време добива големо внимание.Фејсбук вложува и во овој сегмент на ИТ технологијата, па според наводите на TheNextWeba,  компанијата ќе ја користи опцијата препознавање на ликот, […]

Вести

Фејсбук отстрани десетици илјади лажни профили пред изборите во Германија

Социјалната мрежа Фејсбук, неколку недели пред парламентарните избори во Германија, кои ќе се одржаа на 24 септември, отстрани десетици илјади лажни профили регистрирани во Федералната Република, изјави портпаролот на Фејсбук, […]

Живот

Сека Алексиќ објави емотивен статус на фејсбук!

Пејачката Сека Алексиќ, пред точно една година, на денешен ден на свет го донесе својот син Јавов.Тој денеска ќе аполни една година, а популарната пејачка на свокот профил објави емотивна […]

Технологија

Нема да ви се допадне новата опција која ја воведе Фејсбук

Фејсбук воведува новина која никој не ја бараше и апсолутно на сите ќе им оди на нерви. На профилот ќе ви пишува доколку сте во моментот активни. Слична опција имаше некогаш […]

Технологија

Фејсбук има нова опција која нема да престанете да ја користите

Повеќето луѓе додека се на компјутер, социјалната мрежа Фејсбук главно ја користат со помош на глушецот. Но, оваа друштвена мрежа воведе можност да се користи и со помош на тастатурата.Погледнете […]

Технологија

Фејсбук има нова опција која сигурно ќе ви се допадне

Повеќето луѓе додека се на компјутер социјалната мрежа Фејсбук главно ја користат со помош на глушецот. Но, оваа друштвена мрежа воведе можност да се користи и со помош на тастатурата.Погледнете […]

Технологија

Напишете го овој збор во коментар на Фејсбук и следува изненадување

Фејсбук е една од социјалните  мрежи кои навистина привлекуваат внимание со години.Воведувањето на различни иновации знаат често да не изненадат, но и инервираат. Сепак, новата опција ги воодушеви сите корисници […]

Вести

„Ги убив своите монструми“- напишал велешанецот на Фејсбук по убиството на соседот

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Велес изврши увид на лице место во семејна куќа, во која што утрово околу 2:00 часот е извршено кривично дело убиство.Настанот се […]

Технологија

Еве како да ја прочитате првата порака што сте ја испратиле некому на Фејсбук

Повеќе од милијарда луѓе редовно го користат Фејсбук, но тоа не значи дека сите се запознаени целосно со оваа социјална мрежа.Прочитајте ја првата порака која некогаш сте ја напишале Најлесниот […]

Вести

Фејсбук во војна со хакерите што ја урнаа Хилари Клинтон

Социјалната мрежа Фејсбук во последниве два месеци затворила преку 30 фејсбук профили и групи од Македонија кои што влијаеле на американската публика на политички теми.Според американскиот портал „BuzzFeed News“ страниците […]