Ознака: физичка активност

Живот

Враќањето на физичките активности после долга пауза може да биде долготраен и макотрпен процес

За да се вратите во работната рутина после декемвриската пауза полна со слатки недозволени јадења и неактивност, мора да смислите нови цели за да се “вратите во живот”. Порталот Health24 […]

Живот

60 минутна физичка активност во текот на денот го продолжува животниот век кај жените

Според ново истражување, високите и слаби жени кои се физички активни имаат поголеми шанси да доживеат длабока старост во однос на мажите или жените со натпросечна тежина, пренесува Health 24. […]

Сцена

Еве како се храни Меган Маркл: Во работни денови почитува одредени правила, а викендите се почестува!

Со пилатес и трчање го одржува телото во топ кондиција, но крие уште по некоја тајна Покрај фитнес рутината, војвотката од Сасекс Меган Маркл успешно ја одржува својата тежина и […]

Живот

5 активности што можете да ги сметате како вежбање и да ги правите секој ден

Ако сте како повеќето луѓе, на крајот на напорниот ден сигурно повеќе сакате да се релаксирате со некој филм наместо да вежбате. Ако сте во тек со вестите за здравјето, […]

Занимливости

Благодарение на јога вежби Марија повеќе нема 180 килограми

Марија Одугба отсекогаш имала мака со килограмите, додека не ја открија јогата која како што вели и го променила животот.  Младата студентка се обидувала да ги намали килограмите на различни […]

Занимливости

„Челичната калуѓерка“ се појави во реклама и направи БУМ на социјалните мрежи!

Не е првпат компанијата „Најк“ во своите рекламни кампањи да вклучува специфичен избор на луѓе.Во најновата кампања, насловена „Unlimited Youth“, се појавува 86-годишна калуѓерка, која или ќе ве инспирира или […]

Живот

ЕДНА РЕЧЕНИЦА му го сменила животот од корен. Денес е непрепознатлив!

Ричард Бренскам (26) по смртта на неговиот татко која се случила во 2015 година, утехата ја пронашол во храната и така со време достигнал режина од 206 килограми.Бил толку голем […]