Ознака: филмови

Живот

Денес славиме љубов и вино: предлог 5 романтични филмови

Доколку сте испланирале вечерта да ја поминете со добро вино и романтично филмче, во продолжение ви предлагаме 5 интересни филмови: Isn’t It Romantic (2019)  Забавна романтична комедија за жена […]

Нега и убавина

Дали гледањето филмови влијае на нашите брчки?

Резултатите од една неодамнешна студија покажуваат дека гледањето одредени филмови предизвикува привремено појавување на брчки! Студијата опфатила 2.000 учесници на кои им биле пуштени хорори и трилери, како и комедии, […]

Љубов и секс

Гледањето филмови за возрасни води до сексуални проблеми

Сѐ повеќе млади луѓе страдаат од различни проблеми поврзани со сексуалното здравје поради гледање порнографија на интернет, предупредува водечката британска специјалистка по психосексуална терапија Анџела Грегори.Според нејзините информации, бројот на мажи на […]

Занимливости

Интернет хит: Гледал порно на работно место

 Џејмс П. Гледајќи низ прозорецот од својот стан забележал работник од компанијата која се наоѓала од спротива на неговиот стан, како гледа порно филмови во  неговото работно време. Одлучил  настанот […]