Ознака: филтер

Македонија

Средношколци од „Јосип Броз“ измислија филтер за прочистување на воздух кој се става на оџак

Учениците велат дека со овој филтер воздухот во Скопје може да се исчисти за една третина. Но, потребен им е инвеститор. Греењето е најголемиот загадувач на воздухот во Скопската котлина, […]

Вести

„Дневник“: СДСМ направи хаос во Избирачкиот список

Kако се случи јавни личности, политичари, граѓански активисти и познати професори да се најдат на листата меѓу 39.502 спорни гласачи по иницијатива на СДСМ?Kако е можно по вкрстената, детална проверка […]

Сцена

Фото: БЕЗ ФОТОШОП И ФИЛТЕР: Еве како навистина изгледа Дара Бубамара во бикини

Пејачката која често беше мета на критики поради изгледот, одлучи на сите да им покаже што крие под облекатаДара Бубамара ја отвори летната сезона како и многу колешки, па се […]