Ознака: финансии

Вести

Бесими: 70 милиони евра за финансиска поддршка за исплата на плати, аплицирањето по ребалансот

Бесими: 70 милиони евра за финансиска поддршка за исплата на плати, аплицирањето по ребалансот Со ребалансот на буџетот ќе се обезбедат 70 милиони евра за финансиска поддршка за исплата на плати […]

Вести

КОЈ ЌЕ КУРТУЛИ ОД КРЕДИТНИТЕ РАТИ УШТЕ ШЕСТ МЕСЕЦИ – граѓаните со финансиски маки се надеваат дека ќе бидат прифатени

Граѓаните кои имаат финансиски проблеми со нетрпение ја дочекаа можноста банките на кои им должат по основ на кредити, да ја одложат наплатата на кредитните рати за уште шест месеци. […]

Вести Видео

Афије од Финансии стана мегапопуларна. Си снима видеа за Тикток на работа. Еве за што граѓаните двојат пари

Афије од Финансии стана мегапопуларна. Си снима видеа за Тикток на работа. Еве за што граѓаните двојат пари Афије сега кога стана позната насекаде, и веројатно го оствари замисленото секој […]

Вести

Ангеловска: Третиот сет на мерки е за опоравување на економијата но и за справување на системски проблеми како сива економија

Ангеловска: Третиот сет на мерки е за опоравување на економијата но и за справување на системски проблеми како сива економија Третиот сет на мерки се таргетирани за да им помогнат на […]

Живот Занимливости

Бев во долгови до гуша: Тогаш дознав начин поради кој имам повеќе пари од било кога

Веќе десетти пат ја молев мајка ми да ми позајми пари за да ја поправам колата. Ми даде, но конечно сфатив дека не можам вечно да живеам во долгови. Кредитната […]

Живот

10 правила за трошење пари што ќе ви помогнат да живеете удобен живот

Постојат многу комплицирани и ефикасни трикови како да инвестирате пари и да заработите повеќе. Но, тие трикови најчесто се ефикасни само за луѓето што се талентирани да водат бизнис. Сепак, […]

Занимливости

Почнуваат подготовките: Колку пари им се потребни на средношколците за матурската вечер

Испружи си ги нозете колку ти е долга џергата е добра позната изрека. Уште еден месец до матурските забави, а веќе се прават последните подготовки. Секој сака да изгледа убаво. […]