Ознака: финансиска полиција

Издвојуваме

Филип Петровски: Не се виновни они затоа што краделе, туку сме виновни ние затоа што тоа го збориме | СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ЗА НАРАЧАТЕЛИТЕ НА НАПАДИТЕ

Лице обвинето во случајот “Делчевски ниви” упати закани кон Филип Петровски и редакцијата на Инфомакс, открива во денешната епизода на САЈБЕР КОМАНДА, Филип Петровски. – Делчевските ниви беше голем скандал […]

Вести

Орце Тодоровски бившиот директор на БЕЛАТА ПАЛАТА денеска излезе од притвор. Се работи за случајот ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ

Орце Тодоровски викан Ефто важи за еден од најблиските соработници на Мицковски. Тој го водеше оперативно она што во народот е попознато како БЕЛА ПАЛАТА и исто така беше управител […]

Вести

Притворените во аферата „ЕВН плацеви во Делчево“ биле донатори на ВМРО-ДПМНЕ и независната Данела Арсовска

Аферата со „ЕВН плацеви во Делчево“ добива нови моменти. По се изгледа обвинетите кои од вчера се и во притвор донирале кај независната Данела Арсовска. Последните информации кои излегоа во […]

Вести

Инволвираните во случајот „ЕВН плацеви во Делчево“ завршија во притвор

Притвор на двајцата управители на „ЕВН Електрани Македонија“, Мирослав Митровски и Игор Гиевски синојка беше одреден од страна на Кривичниот суд. Судија на претходна постапка го прифати барањето на обвинителството […]

Вести

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ДО ОЈО ПРОТИВ СЕДУМ ЛИЦА ПОМЕЃУ КОИ УПРАВИТЕЛИ НА ЕВН

Денеска од Управата за финансиска полиција го издадоа следново соопштение: Ве известуваме дека Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против вкупно седум физички лица, од […]

Вести Издвојуваме

Во Центар: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ГИ “ИЗОРА” ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ-“СПАКУВАНИ” СЕДУМ ЛИЦА, краците допираат до врв на опозициска партија

На јавноста одамна и е позната аферата со препродавањето на земјиштето во Делчецо во која има призвук на организирана криминална група. ПУЛС24 веќе пишуваше на оваа тема. Денеска се појавија […]

Вести Избор на уредникот Издвојуваме

КОЈ СЕ БИЛ ВМЕШАН ВО АФЕРАТА ЗА ФИНАНСИРАЊЕ КАМПАЊА?

Неколкумина жители на Делчево меѓу кои и поранешен советник во Советот на општината и член на партиско обезбедување во период од речи си три месеци пред изборите купиле десетици ниви […]

Вести

Финансиска полиција со предистрага за „Фризерница“

Случајот „Фризерница“ под лупа на Финансиската полиција. Оттаму потврдија дека е отворена предистрага за Националната агенција за европски образовни програми во координација со Обвинителството за гонење на организиран криминал и […]