Ознака: финансиски санкции

Вести

Меркел се закани со финансики санкции кон Унгарија

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Унгарија би можела да се соочи со финансиски санкции, доколку не ја почитува одлуката на Судот на ЕУ, кој реши дека Будимпешта мора да […]