Ознака: фиорентина

Меѓународен фудбал

Фиорентина подготвува нов договор за Љајиќ

Раководството на калчолигашот Фиорентина се подготвува да му понуди нов договор на Адем Љајиќ, кој во последно време игра во голема форма.Како што наведуваат медиумите во Италија, спортскиот директор Даниеле […]