Ознака: фитнес

Занимливости

Оваа “секси баба” која е во седмата деценија открива што се крие зад нејзиното сензационално тело

Австралијанката Лесли Максвел е интернет сензација која не престанува да ги воодушевува следбениците на социјалните мрежи поради фактот што има 63 години, а изгледа неверојатно. Таа пет пати неделно оди […]

Сцена

Џенифер Лопез и нејзиното момче објавија фитнес предизвик за своите фанови

Една од најпознатите светски двојки, Џенифер Лопез и Алекс Родригез, се познати по своите инспиративни видеа. Секојдневно ги прилагодуваат своите деловни обврски за да можат заедно да тренираат, а сега […]

Most beautiful girls

Ваква трансформација не сте виделе! Погледнете го десетгодишниот предизвик кај Александра

Ваква трансформација не сте виделе! Погледнете го десетгодишниот предизвик кај Александра Наумовска. Имено, деновиве по интернетов кружи овој предизвик и многумина се вклучија постирајки свои слики од пред десет години […]

Сцена

Најсексапилниот маж на светот ги открил навиките на кои им го должи неверојатниот изглед

Актерот Идрис Елба се закити со ласкава титула на најсексапилниот маж на светот во 2018 година. Со ваквата одлука на списанието “People” се сложуваат и мажите и жените. 46-годишниот британски […]

Живот

Изгубила повеќе од 45 килограми, а никогаш не држела диета

Џесика Герлог изгубила повеќе од 45 килограми без да се придржува кон строги диети и режими.“Луѓето постојано ме прашуваат како изгубив 45 килограми, што јадам, кои вежби ги практикувам, но […]