Ознака: фитнес

Занимливости

Заради ОВАА грешка што ја правите, задникот ви е рамен како ДАСКА!

Моменталниот тренд на големи, затегнати задници наметна притисок на жените ширум светот.Едно ново истражување покажа дека главниот виновник за сплесканите, рамни задници е седењето. Затоа, против рамните задници треба да […]

Живот

Минута дневно од оваа вежба ќе ви ги донесе стомачните од соништата! А уште ако ја правите десет минути…

Колку и да ви се чини напорна оваа вежба, воопшто не е така. Но секако, обратете внимание на правилното дишење.Во видеото е детално прикажан целиот тренинг, како и траењето на […]

Занимливости

Вежбала со 80-годишниот дедо, а сега е фитнес-модел

24-годишната Басја Кастелик од Полска докажа дека се се може кога се има добра инспирација, а нејзината инспирација бил нејзиниот дедо покрај кого го сменила начинот на живот.Двајцата вежбаат заедно, […]

Живот

Иако делува како сосема обично селфи, оваа фотка од секси мајка го разбесни интернетот!

Оваа фитнес инструкторка веќе некое време е на мета на јавноста која ја осудува поради се што  ќе стори. Сега сторила нешто што буквално го разлути целиот свет.Се сеќавате ли […]

Фото

Вљубеничка во фитнес стана МЕТА НА КРИТИЧАРИ поради изгледот во бременоста!

Нова мета е во центарот на јавниот „гнев“. Убавата Хана Политес од Австралија која, како и многу други трудници, објавува фотографии на Инстаграм.Како што може да се заклучи од нејзините […]

Живот

Порано беше дебела и беше мета на критики. Денес е вистинска БОМБА!

Ангела Крикмор секогаш се мачела со вишокот килограми, но решила да стави точка и почнала правилно да се храни и тренира, а резултатите се феноменални.Со помош на личен тренер успеала […]

Живот

Изгледа како да е бремена, но вистината ќе ве натера да се запрашате за некои работи

Фитнес блогерката Тифани Брајан објавила фотографија од својот, како што вели, лош ден и тоа во намера да им покаже на девојките да размислат за своето  тело.Тифани објавила две фотографии […]