Ознака: фит

Живот

Дали треба да вежбате доколку се чувствувате болни?

Дали треба да вежбате доколку се чувствувате болни? Се чувствувате заморени, ве боли глава, немате сила и се чувствувате како пред разболување. Но, баш денес сте планирале да вежбате. Дали […]

Сцена

Луѓето едноставно не можат да поверуваат дека Џенифер Лопез има 49 години

По нејзиниот неверојатен перформанс во вторникот, 49-годишната пејачка објавила импресивна фотографија со мускули на Инстаграм за да го прослави завршувањето на 12-тото шоу во Лас Вегас од планираните 15. „Си […]

Сцена

Луѓето не можат да поверуваат дека Џенифер Лопез има 49 години

По нејзиниот неверојатен перформанс во вторникот, 49-годишната пејачка објавила импресивна фотографија со мускули на Инстаграм за да го прослави завршувањето на 12-тото шоу во Лас Вегас од планираните 15. „Си […]

Нега и убавина

3 моќни и ефикасни вежби кои за 30 дена го отстрануваат целулитот

Велат дека 98% од жените страдаат од целулит, а покрај нездравата исхрана и генетиката, експертите тврдат дека и лошата циркулација е една од причините за овој проблем. Еден од најдобрите […]

Живот

Kако да јадете без ограничувања и да бидете фит

Ако сакате да ги избегнете гасовите, подуеноста и таложењето вишок килограми, придржувајте се до овие неколку совети.1. Јадете помалку, но почесто. На тој начин ќе го спречите преоптоварувањето на дигестивниот тракт. […]