Ознака: ФК Вардар

Македонски фудбал

Вардар се распаѓа, фудбалерите си заминуваат од клубот: Ова е нивната порака!

Најтрофејниот македонски фудбалски колектив е во распад. Актуелното раководство е немоќно да ги подмири долговите, спонзорот Сергеј Самсоненко се откажа, а фудбалерите испратија соопштение до јавноста во кое наведуваат дека […]

Македонски фудбал

Ова е голем триумф за Вардар

Македонскиот првак Вардар синоќа постигна минимална победа од 1:0 во првиот натпревар од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ стигнаа до посакуваниот триумф без примен гол.Тренерот на […]

Македонски фудбал

Копенхаген падна во Скопје- Вардар со предност патува во Данска

Македонскиот првак Вардар забележа победа против данскиот Коппенхаген во првата средба од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите.Дуелот кој се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје, а на […]

Македонски фудбал

Младинската екипа на Вардар е поканета во Лигата на шампионите

УЕФА ги покани младинците на нашиот тим да учествуваат во Лигата на шампионите оваа сезона. Ждрепката е на 30 август кога нашиот тим ќе го дознае противникотМладинската екипа на Вардар […]

Македонски фудбал

Демант на ФК Вардар на одредени новинарски натписи

Почитувани поддржувачи на македонскиот спорт, драги симпатизери во изминатиот период управата на ФК Вардар заедно со сопственикот Сергеи Самсоненко беше мета на инволвирање во политички манипулации од страна на веб […]