Ознака: фолија

Видео

Зема фолија и пегла, направи ручек и воодушеви милиони!

Кој кажа дека без рерна и други домаќински апарати не можете да готвите? Можете, само ви е потребно малку креативност.Познатиот YouTuber кој себеси се нарекува „Луд руски хакер„ откри во […]

Живот

Кога ќе видите зошто става фолија на прстите, веднаш ќе го сторите истото!

Ако редовно ги лакирате ноктите или сте пушач, тош веројатно ноктите и прстите ви се со жолтеникави дамки. Не се вадат со ацетон, и единствен спас ви е да почекате […]

Живот

НИКАКО не подготвувајте храна во алуминиумска фолија! Еве ЗОШТО!

Подготовката на храната во алуминиумска фолија може да биде штетна за здравјето, покажуваат најновите истражувања.Универзитетот во Шарјах објави како парче месо подготвуван во фолија содржи и до 400 милиграми метал, […]