Ознака: форбс

Свет

По осми пат Меркел најмоќна жена во светот

Американскиот бизнис магазин “Форбс“ ја објави листата на сто најмоќни жени во светот за 2018. година. На првото место по осми пат е германската канцеларка Ангела Меркел. Иако според “Форбс“ поради […]

Сцена

Сепак не е позната само поради реалити шоу: Форбс ја стави на листата на најбогати под 30 години

Деветнаесетгодишната Кајли Џенер официјално е една од најбогатите тинејџерки во светот, а втора е на листата на најбогати во семејството Кардашијан.Магазинот Фобс, ја стави Кајли Џенер на својата листа “30 […]

Сцена

Сепак не е позната само поради реалити шоу: Форбс ја стави на листата на најбогати под 30 години

Деветнаесетгодишната Кајли Џенер официјално е една од најбогатите тинејџерки во светот, а втора е на листата на најбогати во семејството Кардашијан.Магазинот Фобс, ја стави Кајли Џенер на својата листа “30 […]

Сцена

Сепак не е позната само поради реалити шоу: Форбс ја стави на листата на најбогати под 30 години

Деветнаесетгодишната Кајли Џенер официјално е една од најбогатите тинејџерки во светот, а втора е на листата на најбогати во семејството Кардашијан.Магазинот Фобс, ја стави Кајли Џенер на својата листа “30 […]

Вести

Глобалниот директор на Џонсон Контролс: Се одлучивме за инвестиција во нова фабрика во Македонија и покрај политичката криза

Форбс во својата опсежна анализа за Македонија под наслов: „И покрај политичката криза, Македонија напредува со реформите“ пишува дека државата и покрај политичката криза успеала да привлече нови инвестиции и […]

Вести

„Форбс“ пишува: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите

Американското списание Форбс објави интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во кое најавува дека неговата партија ќе победи на изборите на 11 декември, и дека земјата со тоа излегува […]

Вести

Интервју на Груевски за влијателниот американски магазин „Форбс“: Поминавме низ тешка криза, но земјата сега оди во подобра насока

Водечкото американско економско списание Форбс објави интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, посветено на политичката состојба и на македонскиот успех во привлекувањето инвестиции од водечки американски компании.Во интервјуто, Форбс […]

Економија

Амансио Ортега му го презеде тронот на Бил Гејтс како најбогат човек во светот

Шпанскиот магнат Амансио Ортега, сопственик на трговски синџир за текстил, меѓу кои и на светски познатата марка „Зара“, е најбогатиот човек на светот според најновата листа на магазинот „Форбс“.Акциите на […]