Ознака: формула

Занимливости

Британски научници пронајдоа формула за исчезнатите чорапи при перење

Британски научници ја решија загатката со исчезнувањето при перење чорапи. Тие изведоа формула со која се пресметува веројатноста тоа да се случи. Формулата (L(p x f) + C(t х s)) […]

Останати спортови

Батон верува во освојување на титулата

 Возачот на Мекларен Мерцедес, Џенсон Батон, верува дека и покрај лошиот старт во новата сезона, ќе биде конкурентен за освојување на титулата.Британецот во Австралија на првата трка го освои деветото […]

Останати спортови

Фетел доминатен на првите тренинзи

Трикратниот светски првак, Себастијан Фетел, имаше најбрзо време на првите тренинзи, во пресрет на трката за Големата награда на Австралија, со кои стартува новата сезона во шампионатот на Формула 1. […]

Останати спортови

Розберг најбрз на последните тестирања

Последниот ден од претсезонските тестирања на Формула 1 тимовите, во Барселона, мина во знакот на возачот на Мерцедес Нико Розберг. Германецот, кој на патеката „Каталуња“ мина 131 круг, најмногу од […]

Љубов и секс

Името на вашиот љубовник го открива неговиот сексуален нагон

Каков секс сака вашиот партнер, момче, швалер? Со помош на неговото име и едноставна математика проверите дали вашиот сексуален партнер се совпаѓа со карактеристиките или пак откријте каков е доколку […]