Ознака: фотошоп

Кулинарство

Не е се така како што изгледа: И Лепа Брена сaкаше да се направи слаба со Фотошоп, па искриви се околу себе!

Се изнагледавме летово фотографии од познатата пејачка Лепа Брена во бикини и да бидеме искрени за нејзини години, таа се „држи“ одлично. Но, по се изгледа за таквиот изглед најзаслужен […]

Сцена

Карлеуша на плажа, совршенство без маана и без целулит- фотошоп или не, проценете сами

Музичката ѕвезда Јелена Карлеуша жешките летни денови ги поминува на егзотична дестинација во Турција, и секој ден своите следбеници ги чести со жешки фотографии. Карлеуша не крие со какви атрибути […]

Нега и убавина

Жените низ светот со нетрпение ги очекуваа овие фотографии: Жена со облини во бикини без Фотошоп

Интернет продавницата „Asos“ отишла чекор понапред во прикажувањето на своите модели. Најголемата маана на онлајн купувањата е тоа што облеката не може да ја пробате, а истата е прикажана на […]

Мода

НЕМА ВЕЌЕ ОСЛАБЕНИ МАНЕКЕНКИ: Франција со закон забранува фотошопирање во рекламите

Манекенки што преку ноќ слабеат, или се без ниту една бенка на себе, ниту пак брчка, повеќе не смеат да се појавуваат на рекламите, доколку тоа не биде јасно нагласено […]

Сцена

Карлеуша несмасно се „дотера“ на Фотошоп

Пејачката објави фотографија со својот сопруг Душко Тошиќ, а очигледно е дека истата ја обработила пред да ја објави на социјалните мрежи.Јелена Карлеуша (39) објави фотографија на Инстаграм без да […]