Ознака: Френк Хеемскерк

Вести

Средба помеѓу Арсовска и Хеемскерк: Светска банка со инструменти за поддршка на инвестиции и развој

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) Данела Арсовска, денеска се сретна со извршниот директор на Светска банка, Френк Хеемскерк.Како што соопшти ССК, Арсовска го запозна Хеемскерк со […]