Ознака: фризура

Сцена

На која ѝ стои поубаво: Лила Филиповска со фризура како Џенифер Лопез

Инфлуенсерката и водителка на шоуто „Се или нешто“ се пофали со нов изглед. Познатата водителка со фризура како на латино дивата Џенифер Лопез. Пејачката ова фризура ја носеше во нејзиниот […]

Сцена

Подготвена за Оскарите: Атиџе со нова фризура ќе блесне на црвениот килим и ќе им парира на холивудските ѕвезди

Атиџе од документарниот филм „Медена земја“ кој е номиниран во две категории на „Оскарите“ си ги започна подготовките за доделувањето на најпрестижните награди. Таа ја промени бојата на косата и […]

Мода

Дали знаете кои фризури ќе бидат тренди оваа есен?

Промената на годишното доба во нас предизвикува најразлични промени и потреби за некаков “нов почеток“. Тогаш обично почнуваме со средување на нередот од својот живот, а кога во животот наизглед […]

Сцена

Рита Ора во обид да ја врати најлошата фризура на сите времиња

Иако пејачката Рита Ора е позната по честото менување на имиџот, овојпат изненади со својата нова фризура. Планетарно популарната пејачка од Косово, се обидела да ја врати во мода најлошата […]

Сцена

Фризерот на принцезата Дајана ја откри тајната на нејзината фризура

Принцезата Дајана остана запаметена како принцеза со големо срцо, но и како една од жените со најдобар стил на 20. век. Нејзината фризура беше една од најпопуларните во 80’ и […]

Мода

Фризура која за неколку секунди ќе го промени вашиот изглед

Изминатите неколку сезони, Инстаграм ѕвездите нѝ дадоа неколку причини повеќе зошто треба да им се радуваме на топлите ролки кои се најдоброто парче облека за студениот период.Оваа сезона, тие нѝ […]

Сцена

Марија Шерифовиќ реши да ја промени својата фризура

Марија Шерифовиќ со години на сцената е препознатлива по својот изглед, кратката коса и специфичниот стил на облекување. Таа на Инстаграм ги запраша фановите дали треба да пушти коса или не. […]

Живот

Откако ќе го прочитате ОВА, никогаш повеќе нема да ја врзете косата во опавче

Болката која се јавува кога косата ја носите цврсто затегната, всушност е резултат од нервен состав.Тој притисок на фоликулите на косата не му одговара и може да доведе до опаѓање […]