Ознака: фризура

Сцена

Марија Шерифовиќ реши да ја промени својата фризура

Марија Шерифовиќ со години на сцената е препознатлива по својот изглед, кратката коса и специфичниот стил на облекување. Таа на Инстаграм ги запраша фановите дали треба да пушти коса или не. […]

Живот

Откако ќе го прочитате ОВА, никогаш повеќе нема да ја врзете косата во опавче

Болката која се јавува кога косата ја носите цврсто затегната, всушност е резултат од нервен состав.Тој притисок на фоликулите на косата не му одговара и може да доведе до опаѓање […]

Живот

Отишла кај фризер и третманот го платила 200 евра: Добила ВАКВА ФРИЗУРА!

Кога  за фризура ќе дадете 200 евра, очекувате да добиете фризура како  на светска ѕвезда. А како  би реагирале  кога на главата  би  го  виделе овој ужас?Холи Џејн Харботи (19) […]

Живот

Најдобариот тренд за оваа пролет! Погледнете ја оваа фризура…

Дали сте спремни вашата коса да го има старо-новиот моден тренд? Ако сте спремни, одете веднаш на фризер!На Њујоршката модна недела се јасно се даде до сознание каква фризура ќеимаат […]

Сцена

Наташа Беквалац драстично го промени изгледот! Пејачката повеќе не е русокоса туку…

Пејачката  наташа Беквалац е склона на експериментирање кога се работи  за нејзиниот стил, а во последната трансформација  успеа сите да ги остави  без текст.Пејачката на кратко ја променила бојата на […]