Ознака: фризури

Мода

Не може да ги расипе ни дожд, ниту ветер: 10 најубави фризури за зимската сезона

Кога станува збор за косата, зимата дефинитивно е најтешкиот период во годината. Време е да заборавите на исфенираната и постојана фризура. Ветерот, дождот, влагата… сето тоа прави да е речиси […]

Нега и убавина

Фризури кои ѝ штетат на косата, а жените често ги носат

Веруваме нема жена што не сака да има здрава и сјајна коса. Во желбата да изгледаме што подобро и модерно, жените често прават експерименти и разни промени на косата. Не […]

Живот

Фризер измислил три нови фризури- не се знае која е поубава!

Секоја година на својот инстагарм профил, започнува барем еден проект и сите му веруваат. Кога он кажува дека нешто е супер, сите со согласуваат со него.Како и многумина одлучил да […]

Љубов и секс

Интимни фризури на кои се палат мажите

Многу жени обрнуваат големо внимание на средувањето на интимната зона. Тоа е причината поради која мажите го направија изборот на нивната омилена фризура на „брегот на Венера“. Верувале или не, […]