Ознака: Фросина Ременски

Вести

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“, Боки 13 и Ременски дел од обвинетите

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ во кој се обвинети Бојан Јовановски-Боки 13, Јасна Мандиќ, Фросина Ременски, Миле Јовановски […]

Вести Македонија

Ременски не се чувствува виновна за случајот „Рекет“, Заев очекува да се докаже нејзината невиност

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение за случајот „Рекет“ против Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичеец, но и ја прошири истрагата […]

Македонија

И Ременски меѓу осомничените во „Рекет“

Потпретседателката на Собранието Фросина Ременски е осомничена во „Рекет“ дознава НОВА од извори во истрагата. Таа е опфатена со проширената истрага против нови четири лица осомничени за перење пари, измама и […]

Македонија

Ременски иако била почесен претседател на Меѓународниот сојуз на Боки 13 тврди дека немала увид во ништо 

По повеќе од два часа давање исказ за случајот “Рекет“ во одделението за организиран криминал и висока корупција кај обвинителката Рускоска заврши распитот на пратеничката Ременски. Таа на новинарите им […]

Македонија

Ременски: Без патетики молам, Македонија чекори по патот на извесна и стабилна иднина !

“Без патетики молам! Најголем дел од оние кои кукаат, лелекаат, колнат, проколнуваат и плачат на тоа што никогаш не умрело, ниту пак ќе умре, можеби никогаш во животот не биле […]

Македонија

Ременски со итно барање до Џафери: Известете го МВР, пратениците добиваат закани по живот!

Фросина Ременски, пратеничка од редовите на СДСМ и потпретседателка на Собранието,  му напиша итно барање на претседателот на Собранието, Талат Џафери, со барање да го извести МВР за да се […]

Вести

Манојлоски до Ременски: Барем еднаш ставете ги државните пред партиските интереси!

Почитувана поранешна техничка министерка Ременски! Ако сте толку очајни за власт, еве ви ја нудиме нашата поддршка,бидете на власт, но немојте да удирате по темелите на нашата држава, напиша на […]

Вести

Ѓорчев до Ременски: Ако Ќосето беше револуционер со оружје, денес народот на Македонија се револуционери со пенкало кои ќе кажат големо НЕ на оние кои создаваат криза!

Техничката министерка за труд и социјална политика го окарактеризира Андон Ќосето како ликвидатор и убиец, Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку фејсбук статус и одговори на Фросина Ременски.Во продолжение погледнте го […]