Ознака: Фудбал – инциденти

Останати спортови

ФИФА 13 шири агресија?!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Холандија, Михаел Ван Праг, ќе ја пријави компанијата „ЕА Спортс“, креаторот на играта ФИФА 13, Меѓународната фудбалска федерација поради агресивните реакции на играчите на одлуките […]

Меѓународен фудбал

Видео: Навивачка на Селтик плачеше за поразот од Јувентус

Навивачка на Селтик видно вознемирена од судиските одлуки на натпреварот од Лигата на Шампионите против Јувентус, навивачката со солзи во очите и голема нервоза упати низа на коментари арбитрите од […]

Меѓународен фудбал

Видео: Голема тепачка меѓу играчите на Динамо

Френк Темилиј и Димитриј Коркиш брутално се судрија на тренингот на Динамо Киев, сето тоа остана забележано од страна на камерите, сеуште причините за овој немил настан во екипата на […]