Ознака: фустан

Сцена

Kолку чинeше фустанот кој Цеца го носеше на свадба кај Вељко и Богдана?

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ сите ја опишуваа како свадба на деценијата. За свадбата на својот син Вељко, Цеца облече долг фустан во златна боја. На некои им […]

Сцена

Српската раперка ја ископира Цеца: На кого подобро му стои фустанот што Ражнатовиќ го носеше на свадбата на Вељко?

Српската раперка Ивана Расиќ попозната како Сајси МС (38) го привлече целото свое внимание на доделувањето на МАК наградите откако се појави во комбинација која на сите веќе добро им […]

Сцена

Ваков фустан стои само на совршена фигура, Северина повторно блеска

Како и сите други славни жени, така и Северина, се случува да направи модно промашување. Но, најчесто, пејачката изгледа совршено. Така е и сега, во овој фустан кој одлично стои […]

Сцена

Карлеуша во фустан кој Секој може да си го дозволи – го платила помалку од 5.000 динари, а изгледа како Милион долари

Поп дивата која важи за најдобро облечена жена во Србија им покажа на девојчињата дека и со малку пари можат добро да изгледаат. Јелена Карлеуша дефинитивно важи за кралица на […]

Сцена

Познатата водителка не знаеше дека ја снима камерата, па го подигна фустанчето, но и нозете

Популарната српска водителка Сања Маринковиќ со години наназад ја води емисијата „Магазин Ин“ која се занимава со машко- женските односи. Овој пат таа се одлучи да открие што прави пред […]

Мода

Парче кое мора да го имате летово – фустан со леопардски дезен

Принтовите се нешто кое го сакате или го мразите, едноставно нема средина. Но доколку припаѓате во првата група добрите вести се тоа што фустаните со леопардски принт се моден погодок […]

Сцена

Меланија Трамп блесна, турнејата на Доналд Трамп во Јапонија во втор план

На јапонската турнеја на американскиот претседател Доналд Трамп сите очи биле вперени во првата дама Меланија и Доналд Трамп имале турнеја во Јапонија, каде што последниот ден уживале во посетата […]

Занимливости

Нарачала фустан како на фотографијата на интернет, а тоа што го добила на врата е за луѓе +18, па се охрабрила и го облекла

Студентката Јоди Ховард од Даблин нарачала фустан од интернет, но кога стигнала нарачката го добила најнеочекуваниот производ кој можела да го замисли. Таа прво на Твитер сподели видео од пристигнатата […]

Сцена

Лејди Гага во моќен фустан со шлиц покажа премногу- дали ѕвездата се „запуштила“ таму долу

Една од најголемите планетарни ѕвезди Лејди Гага последниве неколку денови го воодушевува светот со елегантните изданија во кои таа се појавува. Истото се случи и овој пат кога таа во […]

Мода

Ова е најубавиот фустан од црвениот тепих во 2018

На „модниот Оскар“ одржан во Лондон, неодамна се прогласени најдобрите дизајнери и модели на годината, а избран беше и главниот фустан за 2018 година. Мислењето на експертите од модната индустрија […]