Ознака: ФФМ – активности

Македонски фудбал

30 евра карта за мечот со Белгија на гостински терен

Фудбалската федерација на Македонија со соопштение упатено до јавноста преку официјалната фејсбук-фан страна „Фудбалска Репрезентација на Македонија“ соопшти дека оние Македонски фанови кои би сакале да гостуваат на натпреварот со […]

Македонски фудбал

ФФМ изработува онлајн фан шоп

Фудбалската Федерација на Македонија е во процес на изработка на on-line shop/продавница каде набрзо ќе може да се нарачуваат дресови, сувенири и други промотивни материјали на фудбалската репрезентација. Извор: Фудбалска […]