Ознака: Ф.К Вардар

Ракомет

ВИДЕО: Дали је ово могуче? Коментаторите во шок по подвигот на Вардар!

„Нешто неверојатно, дали е ова можно, ова е бајка која сè уште трае“, беа само дел од зборовите на коментаторите на директниот пренос на финалето на Лигата на шампионите меѓу […]

Ракомет

„Вардарци“ во екстаза: Радувајте се шампиони – заслуживте!

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста – Вардар стана шампион на Европа! Вторпат! Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24. Wild celebrations from an […]