Ознака: хакерски напад

Вести

Твитер, Си-Ен-Ен, Амазон и Редит недостапни по хакерски напад

Работата на низа големи интернет портали како Твитер, Нетфликс, Амазон, Спотифај, Си-Ен-Ен и Редит денеска два часа беше во прекин откако хакери ја нападнаа хостинг компанијата ДИН (DYN), чие седиште […]

Вести

СВЕТСКИ ФИНАНСИСКИ КОЛАПС: Анонимуси соборија системи на 9 банки на Ротшилд!

Кампањата на Анонимуси против глобалниот банкарски картел под називот OpIcarus, продолжува понатаму.Тие срушија девет Централни банки Ротшилд кои сега се офлајн од причина што веруваат дека се глобален финансиски систем […]

Вести

Лавров ги отфрли обвинувањата дека Москва е вмешана во хакерскиот напад врз Демократската партија на САД

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, ги отфрли обвинувањата дека Москва стои зад хакерскиот напад врз мејл преписката на високи функционери на Демократската партија на САД, со цел да […]

Вести

Обид за хакирање на Викиликс по најавата за документите за Турција

Викиликс денеска соопшти дека по најавата за објавување стотици илјади документи за Турција, неговата интернет страница била изложена на хакерски напади.– Нашиот сервис се најде под серија непрекинати упади. Не […]

Вести

Хакерски напад врз Apple

Хакери ја нападнаа внатрешната мрежа на американска корпорација Apple, пренесe AFP во вторникот навечер повикувајќи се на соопштение на компанијата.„За време на нападот врз Apple беше користена програма за оштетување, […]