Ознака: Хамас

Вести

Кој е ХАМАС, и дали ги претставува Палестиниците?!

Во Израел се случуваат борбени дејствија помеѓу терористичката организација Хамас и израелската војска по серијата ракетни напади од страна на Хамас врз израелски населби и градови во близина на територијата […]

Вести

Израел објави снимка од напад од Хамас: „Убиваат и палестински цивили, меѓу кои и деца“

Израел објави снимка од напад од Хамас: „Убиваат и палестински цивили, меѓу кои и деца“ (ВИДЕО) Израелските борбени авиони рано утрово повторно ја нападнаа Газа, а Хамас возврати со ракети […]