Ознака: Хамбург

Вести

ХАМБУРГ: Напад во супермаркет, едно лице е мртво

Едно лице е убиено и неколку се повредени во напад во супермаркет во Хамбург, соопшти германската полиција.Полицијата во Хамбург на Твитер изјави дека еден осомничен бил уапсен, но дека е […]

Вести

Трамп и Путин се сретнале два пати на годинешниов Самит Г20 во Хамбург

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот руски колега Владимир Путин се сретнале два пати на Самитот Г20, во Хамбург, а не еднаш како што тоа досега се веруваше.Белата куќа синоќа […]

Вести

Откажани летовите за Хамбург- 50 луѓе настрадале поради вдишување отровна супстанца

Летовите на аеродромот во Хамбург се откажани откако почнал да се шири чуден мирис и патниците почнале тешко да дишат. Аеродромот итно е евакуриран, поради страв од течење на хемиска […]

Живот

Деветгодишно дете спречи киднапирање на неговата новородена сестра!

Германската полиција соопшти дека спречила киднапирање на новородено бебе во Хамбург, благодарејќи на брзата реакција на нејзиниот деветгодишен брат.Во соопштението на полицијата се наведува дека 34-годишна Германка од болничка соба […]