Ознака: хашко одделение

Македонија

Боки 13 е сместен во хашкото одделение поради безбедносна проценка, информира “А1он“

За осомничените Бојан Јовановски и Зоран Милевски кои синоќа беа примени во истражниот затвор “Скопје“ во Шуто Оризари во истрагата за рекет на Обвинителството за гонење организиран криминал и коупција […]