Ознака: Хајндл

Вести

Попоски-Хајндл: Реформи и надминување на кризата-главни приоритети

Министерот за надворешни работи Никола Попоски се сретна со амбасадорот Јоханес Хајндл, во контекст на неговата мисија како специјален пратеник за Македонија на германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер […]

Вести

Хајндл: Да се стави крај на кризата со одржување на избори

За надминување на кризата потребно е да се реафирмира и ревитализира Пржинскиот договор  како валидна и обврзувачка рамка за реформскиот процес што претстои и да не се одолговлекува со неговата […]

Вести

Завршуваат дводневните средби на Хајндл со потписниците на Пржинскиот договор

Специјалниот пратеник на Германија за Македонија Јоханес Хајндл денеска, како што најави Германската амбасада, треба да ја информира јавноста за дводневните средби со потписниците на Договорот од Пржино.Хајндл вчера попладне […]

Вести

Денеска средби на Хајндл со потписниците на Пржинскиот договор

Специјалниот пратеник на Германија за Македонија Јоханес Хајндл денеска повторно доаѓа во Скопје на средби со потписниците на Договорот од Пржино.Како што информираат од Германската амбасада, Хајндл, за време на […]