Ознака: хеликоптерската несреќа

Вести Свет

По хеликоптерската несреќа го прогласија за мртов-Клод Пуел се огласи на Твитер

Информациите кои утрово доаѓаат по падот на хеликоптерот на “Лестер“ се контрадикторни. Додека едни велат дека загинал, Клод Пуел, менаџерот на “Лестер“ се огласи на Твитер. -Ова е трагедија за клубот, […]

Вести

Десет години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

Со полагање цвеќе на спомен – обележјето кај катлановско Блаце, денеска ќе се одбележат десет години од хеликоптерската несреќа во која загинаа 11 припадници на воздухопловната бригада (вбр) на АРМ.Цвеќе […]