Ознака: ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА

Вести

Сѐ уште трае увидот за хеликоптерската несреќа на скопскиот аеродром

Увидот за причините на падот на хеликоптерот М17 на МВР сѐ уште трае. Утрово во 11,30 часот на скопскиот аеродром, веднаш по полетувањето падна хелокоптерот со пет лица внатре. Полесно […]

Вести

Откриена причината за хеликоптерската несреќа кај Струмица

Неосветлениот среднобранов антенски столб на ЈП „Македонска радидифузија“ е причината за урнувањето на полицискиот хеликоптер на 10 јули 2014 година кај Струмица, во кој загинаа четворица пилоти на МВР, сметаат […]

Вести

Еден загинат и двајца повредени во хеликоптерска несреќа во Мериленд

Едно лице загина, а две други се повредени синоќа при уривање на воен хеликоптер кој вршел тренажен лет во државата Мериленд, соопштија американските Копнени сили.Во несреќата загинал пилотот, а двајца […]