Ознака: хеликоптер

Вести

Азербеџан сруши руски воен хеликоптер над Ерменија

Предмалку Азербеџан потврди дека по грешка го срушиле рускиот хеликоптер и се извини. Се очекува реакција на Москва. Руското министерство за одбрана денеска соопшти дека еден од нивните хелихоптери бил […]

Сцена

Погледнете како изгледал хеликоптерот во кој загина Коби

Светот уште е во неверување по големата трагедија која се случи во неделата, кога загина еден од најпознатите светски кошаркари, Коби Брајант. Фановите коментираат за контроверзниот пад на хеликоптерот особено […]

Дестинации

Ручек во воздух на 300 метри над земја: Во Лондон се отвора ресторан во хеликоптер

За помалку од седум дена во Лондон со работа почнува првиот ресторан во хеликоптер. Проектот го покрена „европска фирма која сака да привлече клиенти со подлабок џеб“, објави „Робрипорт”. Хеликоптерот […]

Македонија

Вака вчера Шекеринска стигна во Собрание

Вчера министерката за одбрана, Радмила Шекеринска се пофали на Фејсбук како пристигнала на седницата за пратенички прашања во Собранието. Од брифингот за “Одлучен удар“ на Криволак накај пратенички прашања… Екстра брзо. […]

Свет

При пад на воен хеликоптер во Венецуела, загинаа сите седум офицери

Како што соопшти Министерството за одбрана на Венецуела сите седум членови на екипажот загинаа при пад на воен хеликоптер во близина на Каракас. -Хеликоптерот летал од Каракас во сојузната држава […]

Вести Свет

Во пад на хеликоптер загинаа гувернерка и сенатор на Мексико

Како што пренесуваат локалните медиуми гувернерка од Мексико и нејзиниот сопруг сенатор, загинаа во пад на хеликоптер во централно Мексико. „Ројтерс“ пренесува дека гувернерката на мексиканската сојузна држава Пуебла, Марта […]

Занимливости

Сватовите по невеста тргнаа со хеликоптер

Во Казахстан е снимена свадбедна колона која се движела по автопатот Шимкент – Ташкент.На видео – снимката се гледаат луксузни автомобили како и хеликоптер кој буквално лета на неколку метри […]

Црна хроника

Најмалку шест лица загинаа при пад на хеликоптер во Ангола

Најмалку шест лица загинаа при пад на хеликоптер на американската нафтена компанија „Шеврон“ во Ангола.Во несреќата загинаа четворица државјани на Ангола и двајца странци, соопшти анголската безбедносна служба. – Несреќата […]