Ознака: хемотерапија

Живот

Одбил хемотерапија, дочекал 102 години: Дедото ги надживеал и докторите – Ова е лекот

Докторите во Грција во 1976 година на овој човек му дијагностицирале неизлечлив рак на белите дробови па тој се помирил со тоа дека ќе умре. Девет различни лекари му го […]

Живот

Нејзината одлука е ода на храброста: На манекенка ѝ отстраниле 95 проценти од вилицата, ѝ рекле да абортира, а таа…

На манекенката Елизабета Булокова на 24 години ѝ бил дијагностициран рак на вилицата и од тој момент за неа почнала вистинска агонија.Ѝ кажале дека ќе мора да оди на операција […]

Сцена

Славната актерка нема повеќе сила: „За сите оние кои се болни од рак и сите кои страдаат- бидете храбри“

Славната актерка која се прослави со улогата на Бренда во Беверли Хилс во август годинава им откри на фановите дека боледува од рак на дојката. Како што почна со терапија, […]

Сцена

ИАКО ОБЈАВИ ДЕКА СЕ ИЗЛЕКУВА ОД РАК: Пејачката Дона Арес потврди дека…

Пејачката Дона Арес веќе втор пат по ред го победи ракот. Меѓутоа, за да не се врати болеста повторно, таа одлучила да се откаже од кариерата.Откако таа се разбудила од […]