Ознака: Хем

Меѓународен фудбал

Нова минијатура на Бејл, Тотенхем го победи Вест Хем

Фудбалерите на Вест Хем и Тотенхем, со фантастичен натпревар го комплетираа 27.коло во англиската Премиер лига.Победата на „Аптон Парк“ ја однесоа играчите на Тотенхем, кои предводени од брилијантниот Герет Бејл […]