Ознака: хероин

Црна хроника

Уапсена жена која се обидела да му даде хероин на затвореник

Од командирот на смена во Казнено-поправната установа Затвор-Штип пред два дена било пријавено дека при претрес на 39-годишно женско лице од Скопје, кое дошло на посета кај осуденик, биле пронајдени […]

Uncategorized

Била зависна од хероин, но дознала дека е бремена. Како се променил нејзиниот живот?

Азариа Фејвер од Единбург била зависничка од хероин и деновите ги поминувала просејќи на улица, а потоа нејзиниот живот се променил кога дознала дека е бремена. Денес таа е здрава, […]

Живот

Произведена вакцина која лекува зависност од хероин

Меѓународна група истражувачи развиле вакцина која ја спречува зависноста од хероин со блокирање на наркотичкото дејство на таа дрога. Со други зборови, вакцината спречува корисниците да почувствуваат било каква зависност со […]

Живот

Произведена вакцина против зависност од хероин

Меѓународна група истражувачи развиле вакцина која ја спречува зависноста од хероин со блокирање на наркотичкото дејство на таа дрога. Со други зборови, вакцината спречува корисниците да почувствуваат било каква зависност со […]

Живот

Кашкавалот создава зависност како хероинот!

Научниците дадоа сосема ново значење на терминот „нездрава“ храна –докажаа дека кашкавалот создава зависност како хероинот.Кашкавалот создава зависност поради протеинот касеин. За време на дигестијата, касеинот ослободува опијати наречени касоморфини, […]

Вести

Во дом на кавадарчанец пронајден хероин

Хероин бил пронајден завчера при претрес во дом на кавадарчанец, информираат попладнево за МИА од СВР Велес.– Во средата, по предходно добиени сознанија и повеќенеделно следење од страна на овластени […]

Сцена

Јунакот од „Сам Дома“ конечно проговори за гласините дека зема хероин

Меколи Калкин конечно се отвори по повод гласините за зависноста од дрога во чија сенка беше со години.Во реткото интервју, поранешната мегаѕвезда изјави дека јавноста „не треба по секоја цена […]