Ознака: херои

Ракомет

Од Малме до Скопје само за да им се поклони на ракометните херои

Потекнува од спортско семејство, се радува од срце на сите спортски победи на Македонија, слави за нашите успеси и секогаш се гордее на македонските спортски херои. Но, моментот кога ракометарите […]

Вести

СЛАВА ИМ: 15 години од загинувањето на бранителите кај Љуботенски бачила

Денеска се одбележуваат 15 години од загинувањето на осуммината припадници на резервниот состав на Армијата на Република Македонија кај месноста Љуботенски бачила. По тој повод владина делегација ќе положи цвеќе […]