Ознака: хив

Сцена

Мараја Кери има ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ: Сестра и ја уапсија поради…

Отуѓената сестра на Мараја Кери е уапсена за проституирање во Њујорк.Алисон Кери, поранешна проститутка, и ХИВ-позитивна, наводно се вратила на старите навики во петокот, кога е уапсена во акцијата во […]

Сцена

ДОЛГА КОСА,КРАТОК ПАМЕТ: Шарлиз Терон ни „објасни“ како се пренесува ХИВ вирусот!

Прекрасната Шарлиз Терон докажа зошто треба да си се држи до глумата и да не претерува со научните анализи.Имено, актерката вчера учествуваше на 21-та меѓународна конференција во Дурбан, Јужноафриканската Република. […]

Балкан

СКАНДАЛ: Проститутка заразила 6 деца со ХИВ. Ги терала сексот да го платат со…

Неодамна белградската полиција ја уапси 24-годишната проститутка Весна М.од населбата Мали Мокри Луг кај Белград, откривајќи многу страшна приказна која се зборувала низ улиците на главниот град.Оваа жена организирала група […]

Сцена

БОЛЕСТА ГО ПРОМЕНИЛА! Чарли Шин ги предупредува другите да не ја повторат неговата грешка!

Признанието на познатиот актер Чарли Шин дека е ХИВ позитивен, ја шокираше јавноста. Еден производител на кондоми, решил да го искористи него како ново заштитно лице.Контроверзниот Шин, се појавува во […]

Живот

Пронајден е лекот против ХИВ вирусот!

Данските истражувачи од Архуската Универзитетска болница, сметаат дека се на врвот на револуционерен пресврт за терапијата на ХИВ, од која ќе можат да се излечат 33.000.000 инфицирани низ светот, според […]

Црна хроника

Стоматолог заразил 7.000 луѓе со СИДА и хепатит

Стоматологот Скот Харингтон во својата ординација Оклахома се смета дека заразил дури 7.000 свои пациенти со Хив и хепатит. Тоа го заклучила здравствената инспекција која ја посетила неговата ординација. Инспекторите останале […]

Вести

Бебе во САД излечено од ХИВ

Бебе од американската сојузна држава Мисисипи родено со вирусот ХИВ е излечена по многу раното лекување со стандардните лекови, објавија во неделата американските научници, што сметаат дека може да претставува […]