Ознака: ХИДРАТАЦИЈА

Нега и убавина

Го забрзува растот на косата и овозможува длабока хидратација: За што сè се користи алое верата и зошто треба сите да ја користиме

Растението кое е меѓународно познато како извор на благодети за организмот, алое верата, сега може да се користи во облик на креми, маски за коса и лице, напитоци… Всушност, пазарот […]

Живот

Храна која хидрира и освежува: 5 лесни намирници кои се идеални за жешките летни денови

Високите температури не нѝ дозволуваат тешки оброци, па токму затоа лесното мени е идеално за летото. Експертите истакнуваат дека токму во овој период кога топлите денови сè уште траат, потребно […]