Ознака: Хилари Клинтон

Вести

Хилари Клинтон им одобрувала продажба на оружје на донаторите на својата фондација

Земјите за кои  Америка сметала дека се репресивни, а кои  во  фондацијата Клинтон уплаќале повеќе десетици милиони  долари добиле од Стејт департментот под водство на поранешната прва дама  зелено светло […]

Вести

Лавров ги отфрли обвинувањата дека Москва е вмешана во хакерскиот напад врз Демократската партија на САД

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, ги отфрли обвинувањата дека Москва стои зад хакерскиот напад врз мејл преписката на високи функционери на Демократската партија на САД, со цел да […]

Вести

Асанж: По мојата следна објава на Викиликс, Хилари ќе оди во затвор!

Основачот на Викиликс, Жулиен Асанж, изјави дека Викиликс дошле до информации што гарантираат обвинение против Хилари Клинтон, откако ќе бидат објавени наскоро, пренесоа американските медиуми.За време на неодамнешното интервју со […]

Видео

ОДГАТНАТА МИСТЕРИЈАТА на видеото со НЛО над Њујорк Сити: Објаснувањето ја НАСМЕА јавноста!

Видеото што изнуди многу чудење кај јавноста, и на кое наводно НЛО лебди над Њујорк Сити, конечно беше дешифрирано.Имено, „НЛО“-то беше голем темен предмет што лебди над мостот Џорџ Вашингтон, […]

Балкан

Споменик на Хилари Клинтон никна во Саранда

Во албанскиот приморски град Саранда откриен е споменик на поранешниот американски државен секретар и демократски кандидат за преседател на САД, Хилари Клинтон, пренесува МИА.Споменикот, според локалните власти, е поставена во […]

Култура

Новата љубовница на Бил Клинтон објави книга: Бил спиеше со 2000 жени!

Наводната поранешна љубовничка на Бил Клинтон ни пружи сликовит опис одвнатре на врската меѓу неа и сопругот на моменталната кандидатка на демократите за претседател на САД, Хилари Клинтон.Во книгата може […]

Вести

Хилари Клинтон во НОВ СКАНДАЛ: примила таен документ дека администрацијата на Обама активно ја поддржувала Ал Каеда

Извештајот што го добила Клинтон потврдувал дека Ал Каеда во Ирак говорела преку Мухамед Ал Аднани, кој сега е портпарол на ИД, исто така позната и како ИСИС. Западните и […]

Вести

Хилари Клинтон со навреди кон Трамп за неговата надворешна политика

Хилари Клинтон го лансираше најсилниот напад врз нејзиниот ривалски кандидат за претседател, Доналд Трамп, нарекувајќи го „темпераментно несоодветен“ за Овалната соба.Во последниот говор, посветен на надворешната политика, Клинтон со остар […]