Ознака: Хилари Клинтон

Вести

Масна коса, длабоки брчки и подочници: Хилари Клинтон по поразот изгледа ОЧАЈНО!

Луѓето не можат да престанат да зборуваат за изгледот на Хилари Клинтон, откако за прв пат се појави во јавноста по поразот од Трамп.Луѓето не можат да престанат да зборуваат […]

Вести

Хилари Клинтон поднесе барање за развод!

Кандидатот за претседател на Америка Хилари Клинтон, поднела барање на 10 ноември, откако пропадна победата против Трамп.По губењето на изборите за претседател на САД, Хилари Клинтон поднела молба за развод […]

Вести

Конфликт во американскиот врв: 200 американски генерали го доведоа Трамп на власт!

Доналд Трамп успеа во она што во САД со децении се сметаше за невозможно – да стане претседател без поддршка на Волстрит, клубот 100 најмоќни компании во САД, како и […]

Контроверзни фајлови

Викиликс открива: Сатанистичката вечера на Џон Подеста-Вознемирувачка снимка

Викиликс: Протечените мејлови на Клинтон откриваат дека шефот на нејзиниот изборен штаб, Џон Подеста, лани присуствувал на вознемирувачко „духовно готвење“.ЊУЈОРК: Викиликс го објави можеби највознемирувачкиот е-мејл на луѓето во најтесните […]

Вести

Валканиот танц на Сорос: Ги собира сите моќници за да го сруши Трамп!

Милијардерот Џорџ Сорос, еден од главните спонзори на кампањата на Хилари Клинтон не може да се помири со победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Американскиот бизнисмен со […]

Вести

Неверојатно, но вистинито: Хилари Клинтон има шанса да стане претседател на САД!

Пред два дена Илајџа Берг од Северна Каролина создаде петиција за изборот на Хилари Клинтон за претседател на 19 декември, кога изборна комисија ќе гласа за нов претседател на САД.Во […]

Вести

Хилари Клинтон го најде виновникот за изборниот пораз

Губитничката во американските избори за претседател, Хилари Клинтон, во неделата го обвини директорот на ФБИ, Џејмс Коуми за својот изборен пораз.Клинтон изјави дека неговиот настап два дена пред гласањето бил […]