Ознака: Хилари Клинтон

Вести

ВИДЕО: Клинтон длабоко разочарана од поразот бара работа кај Трамп, а тој ја одби!

Демократската кандидатка за претседател на САД Хилари Клинтон, во првото јавно обраќање по поразот од Доналд Трамп, изјави дека изборниот резултат е болен и дека е разочарана, но на Трамп […]

Вести

Со ова видео Трамп ја разголи левицата и СОРОС и победи на изборите во САД

Доналд Трамп е новиот претседател на САД.На скоро секој митинг, новиот американски претседател не штедеше зборови за контроверзниот милијардер Џорџ Сорос и неговите длабоки корупциски врски со демократскиот естаблишмент. Тој […]

Вести

Сите им се смеат: Соросовите платеници плачат по поразот на Клинтон

Соросовите платеници во Македонија тешко го прифатија поразот на Хилари Клинтон од Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Нивната фаворитка, за која дури и опозицискиот лидер Зоран Заев синоќа […]

Вести

Хилари Клинтон ја даде првата изјава по поразот: Еве што му порача на Трамп

Демократскиот кандидат за американски преседател Хилари Клинтон денеска изрази надеж дека нејзиниот противкандидат во изборната трка, републиканецот Доналд Трамп ќе биде „успешен претседател на сите Американци“.Во својата прва изјава по […]

Вести

СДСМ шокирани од поразот на Клинтон, почнаа меѓусебно да се демантираат

Заменичката на Зоран Заев, Радмила Шекеринска, со цел да го мотивира разлутеното членство, се служи со пример на изборите во САД и прави споредба со претстојните избори во Македонија.Имено, Шекеринска […]

Вести

Трамп ќе именува обвинител за истрага против Клинтон

Менаџерката на екипата на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, денеска не ја исклучи можноста да се именува обвинител кој ќе води истрага за активностите на Хилари Клинтон додека беше […]

Вести

Разочараност во редовите СДСМ по победата на Трамп во САД

Голема разочараност и тага во редовите на СДСМ по победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, особено по еуфоричната атмосфера која ја креваа, дека Хилари е идниот претседател […]

Вести

Пратениците на руската Дума со аплауз го дочекаа поразот на Хилари Клинтон

Пратениците во Државната Дума на РФ во средата со аплауз ја поздравија веста дека Хилари Клинтон му ја честитала на Доналд Трамп победата на претседателските избори во САД.Во текот на […]