Ознака: хирург

Свет

Хирург крадел тестиси од пациенти додека ги оперирал

41-годишниот Џереми Корнел кој е познат хирург од Тексас бил уапсен поради кражба на тестиси од десетици пациенти додека вршел операции. Корнел незаконски крадел по еден тестис од секој пациент […]

Сцена

Записникот ја открива вистината за драмата меѓу хирургот и актерката

Пластичниот хирург Срѓан Цветановиќ пукал во актерката Ивана Панзаловиќ со кој бил во врска, а потоа извршил и самоубиство со пиштол, кој илегално го поседувал.Во записникот кој го водел еден […]

Балкан

Ова е мажот кој пукаше во актерката, бил познат хирург

Со пукањето кое утрово околу четири часот се случи на Савски венац, кога угледниот пластичен хирург од ВМА Срѓан Цветановиќ (59) се самоуби, а пред тоа пукаше во својата девојка, […]

Видео

Оперираше пациентка и му ја пуштија омилената песна. Она што следуваше ја згрози јавноста!

Колумбискиот естетски хирург Давид Махана, го навлече гневот на јавноста во неговата земја откако на социјалните мрежи се појави видео на кое тој танцува за време на операција, притоа држејќи […]