Ознака: Хисен Џамаили

Вести

Нина Ангеловска министер за финансии, Хисен Џамаили министер задолжен за домашни инвестиции

Собранието попладнево во рамки на 110-та седница со 64 гласа „за“ и 18 против ја избра Нина Ангеловска за министер за финансии, а со 61 гласа „за“ и 21 против […]