Ознака: Хокеј

Останати спортови

„За Германија отидовме со броени пари и по некој сендвич, а се вративме со златен пехар“

Македонската хокеј репрезентација испиша историски резултат откако го освои „Девелопмент Купот“ во Фусен, Германија. По овој успех се огласи првиот човек на федерацијата, Никола Тасев кој на својот профил на „Фејсбук“ […]

Останати спортови

Видео: Словенците со фрлање на 3700 играчки на теренот прославија гол

Погледнете како навивачите на хокеарскиот клуб Олимпија го прославија голот на нивниот клуб во дуелот со австрискиот претставник Инсбрук. Имено, ова беше натпревар од хокеарската ЕБЕЛ лига, дури 3700 играчки […]

Занимливости

Канаѓаните го заменија хокејот со секс

Несреќни што нема да можат секојдневно да уживаат во својот омилен спорт, Канаѓаните решија акцијата да ја побараат во сопствените кревети.   Очајни поради прекинот на нивната најдобра хокеарска лига […]