Ознака: Холандски палачинки

Кулинарство

Холандски палачинки

Пробајте го овој необичен рецепт за вкусни, холандски палачинки. Потребни состојки: 300 гр вишни ½ дл црвено вино 1 стапче ванила 2 лажици густин Смеса за палачинки Сладолед од ванила […]