Ознака: холестерол

Живот

Единственото кафе кое треба да го пијат оние со висок холестерол: Може веднаш да го направите

Ова е најздравото кафе за вашиот организам. Доколку имате висок холестерол или пак се плашите дека ќе го добиете, сигурно барате начини да делувате превентивно и со помош на исхраната […]

Живот

Слабокрвноста не се лечи со цвекло, а јајцата не го креваат холестеролот?

Нутриционизмот е област која е подложна на ширење на на погрешни информации и митови за исхраната. Причините за ова се бројни, но повеќето се сведуваат или на нестручност или на […]

Живот

Лековитите својства на кивијата: Го намалуваат нивото на холестерол

Кога станува збор за витамините, идеален избор за време на зимскиот период е токму кивито бидејќи содржи витамини од групата Б, како и витамините А и Ц и железо. Кивито […]

Живот

Намалете го холестеролот со помош на цитрусните овошја

Поради ниската енергетска вредност го намалува ризикот од дебелина, додека високата содржина на антиоксиданти го намалува ризикот од хронични болести. Цитрусното овошје е вистински еликсир за здравјето. Поради ниската енергетска […]

Живот

Кажете збогум на зголемениот холестерол и мaснотиите

Природна терапија која лекарите ја предложуваат а резултетите се воодешувачки! Пожелно е секоја седмица во рок од еден месец да консумирате тиква. Прво што треба да направите е да излупите […]

Живот

Збогум на зголемениот холестерол, мaснотиите и триглицеридите

Природна терапија која лекарите ја предложуваат а резултетите се воодешувачки! Пожелно е секоја седмица во рок од еден месец да консумирате тиква. Прво што треба да направите е да излупите […]

Живот

Ги отстранува токсините од организмот и го намалува холестеролот

Тиквичките потекнуваат од Мексико, а човештвото ги консумира илјадници години наназад. Заедно со дињата и краставицата, тиквичката спаѓа во семејството тикви, а постојат голем број различни видови кои се разликуваат […]

Живот

Неверојатно: Со само 10 фстаци дневно ќе го намалите холестеролот за 20 проценти и ќе ја зголемите СЕКСУАЛНАТА МОЌ и до 50 проценти

Не само што  се вкусни, фстаците се  и  многу  здрави. Тие го подобруваат  кардиоваскуларното  здравје и  метаболизмот, го намалуваат холестеролот и   го успоруваат стареењетоЕве зошто треба да јадете фстаци секој  […]

Живот

Најдобар лек против покачив холестерол и крвен притисок

Амишите го користеле  за лекување на разни болести и подобрување на имунитетот .  Оваа мешавина посебно е ефикасна за намалување на холесторол и висок крвен притисок. Состојки : 1 лук […]

Живот

Убиец на дебелина: Само со една лажица дневно ќе стопи 6 килограми за еден месец!

Забрзување на метаболизмот е дефинитивно најдобриот начин за слабеење. Различни видови храна можат да помогнат да се постигне тоа. Но, ако навистина сакате да го забрзате вашиот метаболизам, секогаш внимавајте […]

Живот

Доживејте ја стотата: Само 1 лажичка од ОВОЈ природен лек, прави чуда!

Лукот е познат по своите лековити својства. Се покажа како исклучително корисен за срце бидејќи го намалува високиот крвен притисок и холестеролот и спречува разни болести…Тука се и вообичаените здравствени […]