Ознака: холестерол

Живот

Неверојатно: Со само 10 фстаци дневно ќе го намалите холестеролот за 20 проценти и ќе ја зголемите СЕКСУАЛНАТА МОЌ и до 50 проценти

Не само што  се вкусни, фстаците се  и  многу  здрави. Тие го подобруваат  кардиоваскуларното  здравје и  метаболизмот, го намалуваат холестеролот и   го успоруваат стареењетоЕве зошто треба да јадете фстаци секој  […]

Живот

Најдобар лек против покачив холестерол и крвен притисок

Амишите го користеле  за лекување на разни болести и подобрување на имунитетот .  Оваа мешавина посебно е ефикасна за намалување на холесторол и висок крвен притисок. Состојки : 1 лук […]

Живот

Убиец на дебелина: Само со една лажица дневно ќе стопи 6 килограми за еден месец!

Забрзување на метаболизмот е дефинитивно најдобриот начин за слабеење. Различни видови храна можат да помогнат да се постигне тоа. Но, ако навистина сакате да го забрзате вашиот метаболизам, секогаш внимавајте […]

Живот

Доживејте ја стотата: Само 1 лажичка од ОВОЈ природен лек, прави чуда!

Лукот е познат по своите лековити својства. Се покажа како исклучително корисен за срце бидејќи го намалува високиот крвен притисок и холестеролот и спречува разни болести…Тука се и вообичаените здравствени […]

Живот

КАЖЕТЕ ИМ ЗБОГУМ на затнатите артерии, високиот крвен притисок и лошиот холестерол

Ова е рецепт за напиток кој може да ги одзатне артериите и да го намали крвниот притисок и холестеролот.Поради нашиот начин на живот изложени сме на разни работи кои може […]

Живот

Напиток од магдонос чиј ефект ги ШОКИРА И ЛЕКАРИТЕ: Намалете го холестеролот и стопете ги масните наслаги!

Магдоносoт содржи две групи на уникатни состојќи: aроматични масла поради кои мириса така силно и флавоноиди кои заеднички ги елиминираат токсините од телото.Магдоносот, исто така ја стимулира циркулацијата во крвта […]

Живот

Овој ЧУДЕСЕН НАПИТОК го регулира холестеролот и помага при слабеење

Покрај тоа што го намалува нивото на лошите маснотии, овој напиток го чисти организмот од токсини и ја подобрува циркулацијата и го забрзува метаболизмот.Магдоносот се покажа како одлично средство во […]